Počasí dnes 14°C Skoro zataženo

Arsenal s Rosickým otočil pohárový duel s Aston Villou

Fotbalisté Arsenalu předvedli velký obrat v zápase 4. kola Anglického poháru a postupují po výhře 3:2 nad Aston Villou. "Kanonýři" ještě v poločase prohrávali o dvě branky, ale po přestávce třemi trefami během sedmi minut skóre otočili. Dvakrát se z penalty prosadil Van Persie, jednou se trefil Walcott, kterému branku připravil kapitán české reprezentace Tomáš Rosický. Ten odehrál 71 minut.

Rosický se objevil v základní sestavě Arsenalu podruhé za sebou a navázal na slušný výkon, který předvedl v ligovém utkání proti Manchesteru United. Se spoluhráči ale musel být v šoku, když Arsenal po dvou hrubkách v obraně prohrával těsně před pauzou už 0:2 a zdálo se, že tým kouče Arséna Wengera přijde o další šanci na zisk některé z trofejí. Druhý poločas a hlavně jeho začátek však patřil domácím, kteří před 60 tisíci diváků na Emirates Stadium Aston Villu zlomili třemi brankami v rozmezí 54. a 61. minuty. Van Persie nejprve proměnil pokutový kop, Walcott vzápětí zužitkoval práci Rosického a vyrovnal a kapitán Arsenalu Van Persie si po hodině hry zopakoval druhou úspěšnou penaltovou exekuci. Rosický, o jehož budoucnosti v Arsenalu se bude jednat v polovině února, odešel ze hřiště v 71. minutě, kdy přenechal místo španělskému středopolařovi Artetovi. Domácí už výhru uhájili, fanoušci čtyři minuty před koncem nadšeně přivítali na hřišti útočníka Henryho, který je v londýnském klubu na dvouměsíčním hostování z New Yorku. Právě Henry vítěznou trefou rozhodl o postupu svého týmu v Anglickém poháru přes Leeds.