Spor Babiš - Němeček graduje. Šéf ANO podává trestní oznámení

- Aktuality autor: var

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) chystá trestní oznámení kvůli hospodaření ostravské fakultní nemocnice, kterou v minulosti vedl ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD). Jejich dlouhodobý spor se tak dostává do další fáze. 

Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD)

Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD),zdroj: Profimedia.cz

Babiš informaci o trestním oznámení zveřejnil na svém internetovém blogu. Už dříve upozorňoval za údajně nevýhodné nákupy zdravotnického zařízení v ostravské nemocnici.

Ministři se přeli už v minulosti. Znovu se spor rozhořel v pátek, kdy Němeček kritizoval média, která vlastní Babišova firma Agrofert. Tvrdil, že o něm lžou a jejich záměrem je ho poškodit. Babiš pak Němečkovi doporučil nastoupit protialkoholickou a psychiatrickou léčbu. Roztržkou se bude ve středu zabývat koaliční rada. 

Babiš na kritice Němečka trvá a tvrdí, že se Němeček snaží odvést pozornost od problémů, které v resortu má a které neřeší. "Mým hlavním zájmem je, aby se tu nerozkrádaly veřejné finance. Proto se chystám podat trestní oznámení na hospodaření ostravské fakultní nemocnice," uvedl v blogu Babiš.

Do Ministerstva zdravotnictví se Babiš pustil také v rozhovoru pro deník Právo: "Jsou tam stále staré struktury. Nechápu, že když ČSSD převzala špatně fungující resort, dál ho řídí titíž lidé, které tam dosadila ODS. Já jsem v kritice resortu zdravotnictví konzistentní, kritizoval jsem od počátku, že je tam korupce či netransparentní úhrady, a pojišťovny údaje nezveřejňují" řekl v neděli Právu.

Tagy: Ministerstvo zdravotnictví Ministr financí Sobotkova vláda koalice ČSSD, ANO a KDU-ČSL česká politika

Zdroje: ČTK