Spekulace tisku: Žena, která obvinila Strausse-Kahna, je HIV pozitivní

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Pokojská z newyorského hotelu, která obvinila šéfa Mezinárodního měnového fondu (MMF) Dominiqua Strausse-Kahna z pokusu o znásilnění, je možná nakažená virem HIV, nebo už má AIDS.

Ve středu to uvedl deník New York Post, podle kterého žena v posledních třech letech žila v bytech, které charitativní organizace pronajímá pouze HIV pozitivním. 

Pokojská od letošního ledna žije se svou dospívající dcerou v bytě, který vlastní charitativní organizace Harlem Community AIDS United. Ta pronajímá byty pouze rodinám lidí, kteří jsou nakažení HIV nebo u kterých se už rozvinula nemoc AIDS. Podle pravidel organizace musí být v domácnosti, která v najatém bytě žije, přinejmenším jeden dospělý HIV pozitivní. 

Straussi-Kahnovi hrozí 25 let

Dvaatřicetiletá žena žila už před přestěhováním do současného bydliště v bytě pronajímaným Harlem Community AIDS United. Předchozí byt si pronajala v roce 2008. 

Deník New York Post ale kvůli lékařskému tajemství nezískal přístup ke zdravotnickým údajům o ženě. Indicie, které podle listu naznačují, že pokojská je HIV pozitivní, tak nebylo možné potvrdit. 

Strauss-Kahn byl po vzneseném obvinění ze sexuálního útoku v sobotu zatčen. Soud ho odmítl propustit na kauci a poslal ho do newyorského vězení, kde nyní čeká na další rozhodnutí soudu. Pokud soud Strausse-Kahna uzná vinným, hrozí mu podle agentury Reuters až 25 let vězení.

Zdroje: ČTK