Spadla klec. Drogový boss z Jamajky si odsedí 22 let

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Ke 23 letům vězení byl dnes soudem v New Yorku odsouzen jamajský drogový boss Christopher "Dudus" Coke. Oznámila to agentura AP s tím, že obžalován byl mimo jiné z obchodu s drogami a zbraněmi a hrozil mu doživotní trest.

Coke, stejně jako předtím jeho otec, byl vůdcem gangu Shower Posse, pojmenovaného podle metody spočívající v zasypání nepřátel sprškou kulek. Skupina má na svědomí životy stovek lidí během kokainových válek v 80. letech. Gang má odbočky po celých Spojených státech, kam dodává marihuanu.

Coke byl dopaden v roce 2010 po krvavých střetech mezi s policií, které si ve slumu v jamajském hlavním městě Kingstonu vyžádaly přes 70 mrtvých. Dal nakonec přednost vydání k soudu do Spojených států před vězněním na Jamajce.

Coke se nezastavil před nikým

Coke dnes s tvrzením "jsem dobrý člověk" žádal shovívavost a poukazoval na údajné dobro, které prokazoval obyvatelům slumu. Avšak několik žen, které na Jamajce trpěly řáděním Cokeova gangu, pro něj naopak požadovaly výrazně tvrdší trest. Prokuratura prohlásila, že Coke terorizoval všechny, kdo se opovážil vměšovat do jeho drogových aktivit.

Nyní 43letý Coke dostal 20 let za ilegální obchodování a tři roky za násilné útoky, které ale nepoběží současně, nýbrž za sebou. V 60 letech může požádat o propuštění a pak by se mohl vrátit na Jamajku.

Tagy: soud vězení hrozba doživotí boss

Zdroje: ČTK