Soud zrušil zákaz demonstrace extremistů

- Aktuality autor: red

Krajský soud v Praze ve čtvrtek zrušil rozhodnutí vlašimské radnice, která zakázala sobotní demonstraci Autonomních nacionalistů. Akce extremistů má prý jen podpořit politické vězně.

"Respektujeme to a připravujeme ve spolupráci s policií bezpečností opatření," řekl starosta Vlašimi Luděk Jeništa. 

O rozhodnutí soudu informoval server romea.cz. Město podle něj shromáždění nepovolilo kvůli tomu, že organizátoři akce nazvané Pochod za připomenutí politických vězňů ve Vlašimi zneužívají památku perzekuovaných lidí. "Ze všech indicií, které jsme získali, jsme vyvodili závěr, že důvod shromáždění avizovanému názvu neodpovídá," řekl Jeništa.

Rozhodnutí soudu nechtěl starosta komentovat. Město podle něj při rozhodnutí o zákazu akce postupovalo podle instrukcí ministerstva vnitra. Proto se s ním chystá celou záležitost konzultovat. 

Podle serveru romea.cz je pravým důvodem akce neonacistů demonstrace na podporu příznivců extremistických skupin, kteří jsou ve vazbě po policejních akcích Power. Proběhla při nich i domovní prohlídka u Jiřího Bárty, šéfa místní organizace Dělnické strany ve Vlašimi. 

Shromáždění se mělo konat v historickém centru Vlašimi, které v současnosti prochází rozsáhlou rekonstrukcí. Byl to také další důvod zákazu neonacistické akce.

Tagy: soud demonstrace neonaciste

Zdroje: ČTK