Soud rozhodl, že Incheba musí za vyhoření Průmyslového paláce zaplatit

- Aktuality autor: Sebastian Kantor

VIDEO. Praha má podle soudu nárok na odškodnění od Incheby za požárem zničené levé křídlo Průmyslového paláce. Na začátku dubna o tom rozhodl Obvodní soud pro Prahu 7, řekl dnes ČTK jeho místopředseda Roman Podlešák. Informaci potvrdil i radní pro kulturu Václav Novotný (TOP 09). O výši škody soud zatím nerozhodoval. Incheba se proti nepravomocnému rozsudku odvolá. Praha už dříve vyčíslila škody na více než miliardu korun.

Hlavní město kromě Incheby žalovalo další dvě firmy Eur-med a P.A.P.S.T., které před osudným požárem v Průmyslovém paláci vystavovaly. "Vůči dalším dvěma žalovaným společnostem byla žaloba o náhradu škody ve výši 1.045.071.263 Kč zamítnuta," uvedl Podlešák. Incheba ale s vyloučením firem nesouhlasí a proti rozhodnutí soudu se odvolá. "Incheba podle nás nemá škodu nahrazovat.. vystavovatelé nedodrželi bezpečnostní předpisy," řekl mluvčí společnosti Radovan Ježovič.

Podívejte se, jak palác před čtyřmi lety zachvátil požár:

Průmyslový palác, který má Incheba dlouhodobě pronajatý, zničil požár v říjnu roku 2008. Od té doby vede Praha kromě soudního sporu o náhradu škody také zatím neúspěšně i spor s pojišťovnami. Dobudování památky bude podle dřívějších odhadů magistrátu stát asi 1,5 miliardy korun.

Tagy: požár palac incheba

Zdroje: ČTK