Soud řeší spor dvou bratrů - jeden prý chtěl zabít druhého

- Aktuality autor: red

Brněnský krajský soud se dnes začal zabývat případem dvaadvacetiletého Jakuba Koláře z Blanska, který se podle obžaloby pokusil v silné opilosti zavraždit nevlastního bratra.

Muži se dostali do sporu letos v březnu, hádka vyvrcholila přetahováním o loveckou dýku. Rvačku sledovala jejich bezbranná babička. Vnuky se marně pokoušela oddělit. Kolářův bratr vyvázl bez zranění. Obžalovanému nyní za pokus vraždy hrozí až 15 let vězení.

Kolář: S bratrem se hádáme, když se vrátím opilý

Kolář soudu řekl, že má s nevlastním bratrem dlouhodobé spory. Sourozenec se prý na něj oboří vždy, když se Kolář opilý vrátí domů k babičce, u níž oba žijí. Stalo se to údajně i v březnu. Po vypití tří piv a tří skleniček tvrdého alkoholu si Kolář připravoval v kuchyni večeři, když mezi ním a jeho bratrem vznikl banální spor. "V tu chvíli jsem držel v ruce lovecký nůž. Pak mezi námi vznikla strkanice a rvačka," uvedl dnes obžalovaný.

Babička nebyla schopna při zabránit. Podle kriminalistů nescházelo mnoho k usmrcení oběti. Spis uvádí, že útok ustal poté, co Kolářovi vzal nůž jeho bratr. Obžalovaný se ale hájí tím, že šlo o nedorozumění, za nímž udělal tečku on sám tím, že dýku zabodl do skříně a odešel. Jeho bratr pak přivolal policii.

Proces bude příště pokračovat výslechem poškozeného.

Tagy: soud trest Justice pravo

Zdroje: ČTK