Sokolov zaplatí pokutu 250.000 Kč za chybu v tendru

- Aktuality autor: red

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj potvrdil pokutu 250.000 korun městu Sokolov za chyby v zakázce za 148 milionů korun na rekonstrukci zimního stadionu.

Rafaj to v pondělí řekl ČTK. Pokuta tak platí, Sokolov se ale může proti ní bránit u soudu.

Chyby se radnice dopustila v hodnocení jednoho z kritérií týkajícího se záruční lhůty u dodávek a zařízení. Vítěz tendru, sdružení BAU-STAV a ISSO, nabídlo záruku 38 měsíců. Vzorová smlouva uvedená v zadávacích podmínkách ale pevně stanovovala záruku pouze 24 měsíců.

"Tento postup podstatně ovlivnil výběr nejvhodnější nabídky," uvedl Rafaj. Další uchazeči o zakázku se totiž drželi stanovené lhůty 24 měsíců. Pokud by Sokolov postupoval podle zadávacích podmínek, umístil by se na prvním místě jiný uchazeč, a to společnost Metrostav.

"Nelze přitom vyloučit, že pokud by uchazeči, který skončil druhý v pořadí, bylo předem známo, že je možné nabídnout i jinou než dvouletou záruční lhůtu, že by tak neučinil," podotkl Rafaj. Tím by firma vylepšila svou nabídku, která by tak v konečném výsledku mohla být pro město výhodnější, vyplývá z informací ÚOHS.

Tagy: tendr pokuta sokolov

Zdroje: ČTK