Sobotkova vláda stáhla devět návrhů Rusnokova kabinetu

- Aktuality autor: Danica Klein

Koaliční vláda Bohuslava Sobotky (ČSSD) stáhla z legislativního procesu devět z asi 40 zákonů schválených předchozím kabinetem Jiřího Rusnoka. Je mezi nimi například návrh služebního zákona, zákon o ozbrojených silách nebo návrh na znovuobnovení poplatků za pobyt v nemocnici. 

Bohuslav Sobotka (ČSSD)

Bohuslav Sobotka (ČSSD),zdroj: Profimedia.cz

"Primárně jsme vedli debatu o legislativě, kterou jsme zdědili po vládě předcházející," řekl Sobotka na dnešní tiskové konferenci po druhém zasedání kabinetu sociální demokracie, hnutí ANO a lidovců. "Jednotliví ministři posoudili během víkendu legislativu a dohodli jsme se na tom, že devět z těch zákonů, které jsou v běhu, bude staženo." 

Jednou z nejzásadnějších norem, proti níž se ministři jednomyslně vyslovili, je návrh zákona o státní službě, který připravil Rusnokův kabinet. "V důsledku stažení tohoto návrhu zákona je zřejmé, že tím základem pro další projednávání služebního zákona bude poslanecký návrh, který byl předložen v loňském roce skupinou poslanců ČSSD," uvedl Sobotka o normě, kterou již zákonodárci schválili v prvním čtení. 

Premiér také doplnil, že další staženou předlohou je zákon o službě vojáků v záloze. 

Tagy: ČSSD poplatek vláda ČR český premiér

Zdroje: ČTK