Sobotka se vrátil od Zemana z Lán, nechtěl nic komentovat

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 3. 1. 2014 20:52) - Aktuality autor: Jakub Konečný

Předseda ČSSD a pravděpodobný budoucí premiér Bohuslav Sobotka předal dnes prezidentovi Milošovi Zemanovi životopisy kandidátů na ministry v trojkoaliční vládě. Jména chce zveřejnit až v pondělí po podpisu koaliční smlouvy. Novinářům to po setkání s hlavou státu řekl Sobotka. Zda měl prezident k návrhům připomínky, nechtěl Sobotka komentovat.

Bohuslav Sobotka

Bohuslav Sobotka,zdroj: isifa/MAFRA/Tomáš Krist

"Navštívil jsem prezidenta republiky, abych ho seznámil s možnými jmény do vlády a předal mu životopisy potencionálních členů vznikající vlády tak, aby se pan prezident mohl s těmito jmény a jejich odborností seznámit v předstihu a nedozvídal se je z médií," řekl Sobotka.

Zda měl Zeman k některým návrhům připomínky, nechtěl Sobotka říci. "Strávili jsme čas převážně diskusí o jednotlivých nominantech, ale nechci schůzku blíže komentovat a nebudu ani blíže komentovat názory pana prezidenta nebo argumenty, které jsem uváděl," uvedl.

Šéf ČSSD také prezidenta informoval o tom, že zástupci trojkoalice v pondělí ve 14:00 v Poslanecké sněmovně podepíšou koaliční smlouvu. Sobotka se pak chce sejít s předsedy ANO a KDU-ČSL Andrejem Babišem a Pavlem Bělobrádkem, aby si potvrdili návrhy na personální složení vlády. Sobotka pak seznam kandidátů i podepsanou koaliční smlouvu předá prezidentovi.

Tagy: Lány povolební vyjednávání Zemanovy hovory

Zdroje: ČTK