Sobotka se bude na Slovensku věnovat Evropě i účtenkové loterii

- Aktuality autor: Sebastian Kantor

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) předestře při čtvrteční návštěvě Slovenska spolu se svým tamním protějškem Robertem Ficem svou představu o budoucnosti Evropy. Setká se také s ministrem financí Peterem Kažimírem a předsedou slovenského Parlamentu Pavolem Paškou. Informoval o tom dnes úřad vlády. 

Bohuslav Sobotka (ČSSD)

Bohuslav Sobotka (ČSSD),zdroj: Profimedia.cz

Sobotka na svou první oficiální zahraniční cestu ve funkci ministerského předsedy vyrazí z Prahy autem kolem 6:00, tak aby se v 9:30 mohl v Bratislavě setkat s Ficem, s nímž po dopolední tiskové konferenci po poledni vystoupí na Univerzitě Komenského na téma "Společně 10 roků v EU - jakou chceme Evropu?". 

Odpoledne pak českého předsedu vlády čeká schůzka s ministrem financí Kažimírem. Věnovat se spolu mají mimo jiné registračním pokladnám a účtenkové loterii, které již na Slovensku fungují. Návštěvu Slovenska zakončí setkáním s Paškou. Zpátky do Česka by mohl vyrazit kolem páté hodiny. 

Sobotka již dříve avizoval, že jeho první zahraniční cesta bude tradičně směřovat na Slovensko, nakonec se ale ještě předtím podíval do Maďarska, kde se na konci ledna zúčastnil mimořádného summitu zemí visegrádské čtyřky (V4) k situaci na Ukrajině. Návštěva Slovenska bude nicméně podle úřadu vlády jeho prvním oficiálním výjezdem. 

Zdroje: ČTK