Sobotka příští čtvrtek zavítá na Slovensko

- Aktuality autor: Jakub Konečný

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) příští čtvrtek při své první bilaterální návštěvě ve funkci zavítá na Slovensko. Čeká ho tam například schůzka s tamním premiérem Robertem Ficem. Další program se zatím upřesňuj, informoval mluvčí vlády Martin Ayrer.

Bohuslav Sobotka (ČSSD)

Bohuslav Sobotka (ČSSD),zdroj: Profimedia.cz

"Je to tradice, myslím si, že to je pěkná a dobrá tradice, a jsem rád, že v ní mohu jako nový předseda vlády pokračovat," řekl dnes Sobotka k tomu, že na Slovensko vyráží na první dvoustranné setkání ve funkci ministerského předsedy.

Připomněl, že ho se slovenským protějškem pojí dlouholeté přátelské vztahy. Věnovat se prý budou například otázce propojení dopravní infrastruktury obou zemí. "Mimo jiné bychom rádi s Robertem Ficem diskutovali o možnosti zorganizovat v nějakém reálném čase společné zasedání vlád," doplnil další téma, na které se dostane.

Sobotka již dříve avizoval, že jeho první zahraniční cesta bude tradičně směřovat na Slovensko, nakonec se ale ještě předtím podíval do Maďarska, kde se na konci ledna zúčastnil mimořádného summitu zemí visegrádské čtyřky (V4) k situaci na Ukrajině.

Podle informací v současnosti Sobotkův tým pracuje i na dalších zahraničních cestách. Sobotka nedávno v rozhovoru uvedl, že se chce při cestách do zahraničí zaměřit vedle Evropy i na pětici velkých zemí rozvíjejícího se světa, která používá zkratku BRICS (Brazílie, Rusko, Indie, Čína a Jihoafrická republika).

Tagy: Sobotkova vláda

Zdroje: ČTK