Sobotka hodnotí stínové ministry, nařídil audit do konce dubna

- Aktuality autor: red

Grémium ČSSD vzalo na vědomí kritéria, podle nichž navrhl na stranickém sjezdu předseda Bohuslav Sobotka vyhodnotit činnost stínových ministrů. Sobotka sdělil, že audit podle zadaných kritérií proběhne do konce dubna.

Hodnotit chce Sobotka u stínových ministrů především schopnost předkládat vlastní koncepční dokumenty, přípravu tiskových zpráv, které za půlroční trvání stínového kabinetu vypracovali, vystupování na tiskových konferencích nebo elektronické komentování aktivit ministrů vlády premiéra Petra Nečase (ODS).

Sobotka ohlásil prověrky svých stínových ministrů na sjezdu v Brně. Spekuluje se, že by mohl vyměnit stoupence svého soupeře při volbě předsedy Michala Haška, kteří neobhájili své funkce ve stranickém vedení, a to expředsedy Milana Urbana, který je stínovým ministrem průmyslu, a brněnského primátora Romana Onderku, který je stínovým ministrem dopravy.

Média spekulují také o jihočeském hejtmanovi a stínovém ministrovi místního rozvoje Jiřím Zimolovi a o stínové ministryni školství Vlastě Bohdalové. Krátce po sjezdu přišel Sobotka o stínového ministra práce Zdeňka Škromacha, který se vzdal funkce sám. I on patří k významným Haškovým příznivcům.

Zdroje: ČTK