Sněmovna zahájí schůzi k Promopro, bude nejspíš přerušena

- Aktuality autor: red

Sněmovna zahájí dnes odpoledne mimořádnou schůzi k případu údajně předražené zakázky pro společnost Promopro při českém předsednictví EU. Jednání by mělo být hned po začátku přerušeno kvůli absenci ministra obrany Alexandra Vondry (ODS), jenž byl odpovědným vicepremiérem pro evropské záležitosti.

Vondra se léčí s nemocnými zády.

O svolání mimořádné schůze požádala opoziční ČSSD. Chce od Vondry vysvětlení. Ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) by měl zase hovořit o zjištěních ministerstva financí. Podle Kalouskova úřadu není zřejmé, co stát získal asi za polovinu plateb z celkových zhruba 550 milionů korun. Případ vyšetřuje policie. Část peněz je zablokována na údajně podezřelých účtech v Rakousku. Ministerstvo podalo trestní oznámení, případ vyšetřuje policie.

Koaliční TOP 09 a Věci veřejné by měly na rozdíl od minulosti konání schůze umožnit. ČSSD avizovala, že bude prosazovat usnesení, kterým by sněmovna žádala Vondrův odchod z vlády.

Na dnešní řádné schůzi nebudou pravidelné dopolední písemné interpelace. Podle místopředsedkyně sněmovny Kateřiny Klasnové (VV) byly vyčerpány a žádné nové nepřišly. Na programu je projednání finančních zpráv stran za loňský rok. Odpoledne se uskuteční pravidelné ústní interpelace členů kabinetu.

Tagy: sněmovna vondra kauza Promopro

Zdroje: ČTK