Smrtelných nehod ubývá, v lednu zemřelo na silnicích jen 41 lidí

- Aktuality autor: Jakub Procházka

V prvním měsíci letošního roku zemřelo na českých silnicích jen 41 lidí, což je druhý nejnižší počet v lednu usmrcených od roku 1990. Méně mrtvých bylo jen loni, kdy ovšem bylo extrémní zimní počasí.

Celkem 163 lidí se při lednových nehodách zranilo těžce a 1248 lehce. Dopravní policie vyšetřovala skoro 5500 dopravních nehod a škodu odhadla na více než 320 milionů korun. Policie o tom informovala na svém webu.

Nejméně usmrcených evidovali policisté loni, nejtragičtější byl leden 1993, který si vyžádal 117 obětí. Nárůst oproti loňskému lednu policie zaznamenala v počtech těžce zraněných o 21 procent a také u lehce zraněných o necelých pět procent.

V metropoli v lednu na silnici nezemřel jediný člověk

Počet těžce i lehce zraněných je však druhý nejnižší od roku 1990, respektive 1989, nejméně jich bylo v loňském roce. Naopak klesl počet vyšetřovaných dopravních nehod o devět procent a je nejnižší za posledních 20 let. O necelých 19 procent se snížila i škoda způsobená při nehodách ve srovnání se stejným obdobím loňského roku. 

Nejvíce nehod se stalo v hlavním městě, nejméně v Karlovarském kraji, nejvíce obětí bylo v Olomouckém kraji, naproti tomu v Praze žádný člověk v lednu nezemřel.

Tagy: tragédie statistika mrtví leden silnice

Zdroje: ČTK