Smrt v Beskydech: Turista zkolaboval a zemřel

- Aktuality autor: Danica Klein

Především lidi zraněné po pádech na zledovatělém terénu ošetřovali na Silvestra a Nový rok pracovníci Horské služby v Beskydech. Zasahovali celkem u 17 úrazů. V pondělí navíc na hřebeni Soláně zemřel jednasedmdesátiletý turista, který zřejmě kvůli vyčerpání zkolaboval, řekl dispečer Horské služby Beskydy Pavel Masopust. 

Horská služba

Horská služba,zdroj: Mediafax

"Je strašně málo přírodního sněhu a ten zůstatek je ledový. To se projevilo na úrazovosti. V terénu toho bylo docela dost," řekl Masopust. Polovina ze 17 úrazů podle něj byla vážných. U turistů i lyžařů na sjezdovkách se jednalo hlavně o zlomeniny nohou. 

U turisty, který zkolaboval na Soláni, zasahovali horští záchranáři s terénní čtyřkolkou i vrtulník s lékařem z Ostravy. Muže našli turisté, záchranáři ho pak více než hodinu oživovali, ale marně. 

Během silvestrovské noci Horská služba dvakrát zasahovala v prostoru Lysé hory. V prvním případě se jednalo o zranění nohy, ve druhém o pomoc opilému mladíkovi. Toho našli turisté ležet na sněhu, záchranáři jej transportovali do údolí a předali k dalšímu ošetření. "Musím důrazně varovat návštěvníky našich hor, aby dali pozor na zledovatělé cesty a volný terén. Všichni turisté by měli plánovat túry s ohledem na tyto okolnosti a také s ohledem na své síly a zdravotní stav," upozornil náčelník Horské služby Beskydy Radim Pavlica. 

Tagy: smrt turista Beskydy horská služba

Zdroje: ČTK