Smrt na parkovišti! Řidič zabil při couvání důchodce

- Aktuality autor: Danica Klein

AKTUALIZOVÁNO. Osobní automobil srazil dnes ráno na parkovišti v Uherském Brodě osmašedesátiletého muže, ten na místě zemřel. Nehoda se stala při couvání na parkovišti před plaveckým areálem

Čtyřiatřicetiletý řidič vycouvával z parkovacího místa a zřejmě se plně nevěnoval řízení. Zadní částí automobilu srazil chodce a zadními koly přes něj přejel. "Muž zůstal zaklíněn pod vozidlem. Když řidič otevřel dveře, našel pod autem ležícího mrtvého muže. Řidič se snažil muže z pod auta vyprostit a poskytnout mu první pomoc. Starší muž z Uherského Brodu byl už ale bez života," uvedl mluvčí. Dechová zkouška u řidiče neprokázala žádný alkohol. Byla nařízena soudní pitva.

Jde o druhou smrtelnou nehodu v letošním roce ve Zlínském kraji. První se stala v pondělí, kdy osobní automobil srazil cyklistu na silnici mezi Starým Městem a Velehradem.

V loňském roce zemřelo na silnicích Uherskohradišťska devět lidí, což bylo nejméně z okresů Zlínského kraje. Policisté v celém kraji zaznamenali loni 43 úmrtí při dopravních nehodách, což je o tři oběti více než v roce 2010.

Tagy: nehoda úmrtí srážka automobil

Zdroje: ČTK