Smrt Češek v Egyptě podle policie zřejmě nebyla sebevražda

- Aktuality autor: Jakub Konečný

V případu loňského úmrtí dvou českých turistek v Egyptě pracuje policie i s verzí, že matka otrávila dceru, a pak spáchala sebevraždu. Podle policie je ale tato varianta nepravděpodobná, dnes oznámila mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Holčáková. Kvůli vyšetřování egyptské úřady čtvrt roku zadržovaly manžela a otce zemřelých, než jej propustily do ČR. Policie v Egyptě už vyšetřování ukončila, ale výsledek zatím nezveřejnila.

S verzí, že zemřelá matka nejprve podala jed své dceři a manželovi, a pak se sama otrávila, přišel v dnešním vydání deník Blesk. Podle anonymního zdroje deníku je prý varianta s vraždou a sebevraždou dokonce hlavní vyšetřovací verzí policie. Holčáková to ale popřela. "Moravskoslezští kriminalisté prověřují celé spektrum verzí. Mezi nimi byla a je také verze možného sebevražedného jednání. Po prověřování ve světle zjištěných okolností lze konstatovat, že tato verze se jeví jako nepravděpodobná," oznámila policejní mluvčí.

Šestatřicetiletá žena z Karviné a její osmiletá dcera zemřely loni koncem července během dovolené v letovisku Hurgada. Pravděpodobně byly otráveny. Otec a manžel zemřelých řekl médiím, že jeho žena, dcera i on trpěli krátce před smrtí turistek střevními problémy. Česká policie ještě podle Holčákové vyšetřování neuzavřela. Muž, kterého egyptské úřady propustili loni na konci října, podstoupil v polovině ledna v ČR test na detektoru lži. "Závěry již máme k dispozici. Vzhledem k okolnostem je ale nyní zveřejnit nelze," uvedla mluvčí policie.

Tagy: Egypt

Zdroje: ČTK