Smetana, známý kreslíř tykadel, dnes nastupuje do vězení

- Aktuality autor: Danica Klein

VIDEO. Bývalý olomoucký řidič MHD Roman Smetana odsouzený za pokreslení předvolebních plakátů musí dnes do 14:00 nastoupit do vězení. Vyprší mu termín, který mu před časem zaslal olomoucký okresní soud. Zástupci olomoucké vazební věznice však na něj budou zřejmě čekat marně. Smetana již dříve vzkázal, že do vězení nenastoupí. "Nastoupit má dnes do 14:00, dosud to však neučinil," řekla dnes dopoledne mluvčí věznice Markéta Zimová.

Roman Smetana

Roman Smetana,zdroj: youtube.com

Smetana nedávno vzkázal, že do vězení sice nenastoupí, hodlá se prý však nechat "dopadnout" ještě v předvolební době. "Nyní zvažuji, kdy a jak se nechám dopadnout, nejlépe ještě v době předvolební, snad by tím došlo k připomenutí, kteráže to strana po svém dvacetiletém řádění nestoudně požadovala po znechuceném občanovi úhradu údajné škody," řekl odsouzený řidič. Vzhledem k tomu, že se krajské volby konají tento pátek a sobotu, zbývá mu již jen několik dní. 

Smetana prostředí olomoucké vazební věznice už zažil, její brány předčasně opustil 24. května kvůli stížnosti ministra spravedlnosti pro porušení zákona. Nejvyšší soud ale před časem stížnost zamítl. Stejně tak neuspěli ani jeho příznivci, kteří podali kvůli jeho případu prezidentovi žádost o milost. Smetana si tak musí ve věznici odpykat ještě zbývajících 67 dní. 


Bývalý řidič olomouckého dopravního podniku pokreslil na protest proti politickým elitám nejméně 30 reklam na autobusech, jež si před volbami v roce 2010 zaplatily politické strany. Kromě nápisů politikům přikresloval tykadla. Do vězení jej soudkyně poslala proto, že sice uhradil ODS požadovanou škodu zhruba 15.000 korun, odmítl však vykonat veřejně prospěšné práce. Do věznice měl třicetiletý Smetana nastoupit na konci března. Policii se vydal sám až po měsíci při demonstraci odborů v Praze.

Tagy: vězení kauza dopravní podnik roman smetana

Zdroje: ČTK