Směšný pokus o další zbytečný rekord v maratonu líbání skončil krachem

- Aktuality autor: red

Krachem skončily plány kazašských organizátorů na zápis do Guinessovy knihy rekordů v disciplíně hromadného líbání. Podle zpráv kazašských zpravodajských serverů záměr narazil na malý zájem účastníků. Skutečnou příčinou je ale údajně odpor muslimských duchovních.

Pokus o rekord byl naplánován na pátek, který je v muslimských zemích dnem pracovního volna. "Maraton polibků" svolali organizátoři pomocí sociálních sítí a účast zpočátku vyhlížela nadějně. Kolik párů bylo k překonání platného rekordu zapotřebí, kazašská média neuvedla.

Do věci se ale vložila církev. Duchovní správa kazašských muslimů vydala prohlášení, v němž plánovanou akci označila za "masovou nestydatost" a vyzvala k bojkotu. Líbání na veřejnosti, navíc s cílem pochybné zábavy, se může pro mladé lidi stát "dalším krokem ke ztrátě nevinnosti, mravnosti a studu", uvedli muslimští duchovní.

Podle propozic rekordního pokusu se měla akce uskutečnit v centru metropole Astany a měla trvat několik dní. Líbající se páry se měly střídat po dvou hodinách s tím, že pro účast nebyl rozhodující věk ani pohlaví.

Tagy: zbytečnost oligofrenie

Zdroje: ČTK