Slováci truchlí: Princezna Iveta Bartošová se šťastného konce nedočkala

- Aktuality autor: Michal Polák

Slovenský tisk se v dnešních vydáních hojně věnuje úmrtí zpěvačky Ivety Bartošové. Připomínají, že zpěvačka byla ikonou 80. a 90. let, která se v poslední době zviditelňovala svými bouřlivými vztahy a aférami. Tisk obsáhle informuje o tragédii a o kariéře zpěvačky.

Iveta Bartošová

Iveta Bartošová,zdroj: Isifa.com

"Bartošová navzdory své kráse a úspěchům žila smutný život," poznamenal list Pravda. Přitažlivá blondýnka prý dokázala poutat pozornost v různých obdobích svého života. "Její příběh navenek připomínající život princezny ale vůbec neměl pohádkový konec," dodal deník. 

Zpěvačka se podle listu na sklonku svého života stala zárukou úspěchu, nikoliv ovšem na hudební či filmové scéně. Byla tváří bulvárních deníků, které plnila svými milostnými aférami, podivnými výroky, finančními problémy a nespočetným množstvím kauz. "Žádná z pohádek, na kterou Bartošová čekala, nedopadla šťastně. Konec populární krásky s křehkostí pravé princezny je proto ještě smutnější," uzavřel list Pravda. 

Vzestupy a pády

Nejčtenější slovenský deník Nový čas věnoval Bartošové v dnešním vydání hned několik stránek. "Během zlaté éry ji fanoušci přirovnávali ke krásné Popelce, a to nejen díky písni, kterou nazpívala ke slavné pohádce, ale i díky tomu, že jako princezna vypadala. Bartošová bude navždy patřit ke zpěvačkám, které se zapsaly do historie české, ale i slovenské pop music," poznamenal list. 

Podle deníku Plus jeden deň pohádka o princezně českého popu tentokrát neskončila známým "A žili šťastně až do smrti". "Život křehké blondýnky byl jako na houpačce. Vzestupy střídaly pády a opětovné návraty na výsluní. Naposledy se jí vstát z popela jako legendárnímu Fénixovi už nepodařilo," uvedl list. 

Tagy: Slovensko tisk sebevražda smrt zpěvačky

Zdroje: ČTK