Šloufův Zeman už je na druhém místě za Fischerem, předběhl Švejnara

- Aktuality autor: red

Do druhého kola prezidentské volby by nyní postoupil někdejší úřednický premiér Jan Fischer se ziskem 22,2 procenta hlasů a expremiér Miloš Zeman se ziskem 18,2 procenta. Zeman v oblibě u voličů předstihl ekonoma Jana Švejnara a snížil Fischerův náskok. Vyplynulo to z červencového průzkumu agentury Factum Invenio.

Švejnar, který dosud definitivně nepotvrdil svou kandidaturu, by podle Factum Invenio skončil třetí se ziskem 12,2 procenta hlasů. V posledních měsících jeho podpora spíše slábne.

Okamura ani Bobošíková nehrozí

Stejnou pozici v průzkumech si zachoval kandidát ČSSD Jiří Dienstbier, který by dostal 8,2 procenta hlasů. Následuje ho trojice kandidátů s výsledky mezi šesti a sedmi procenty. Podnikatel Tomio Okamura má podporu 6,9 procenta voličů, předsedu TOP 09 Karla Schwarzenberga by volilo 6,6 procenta lidí a šéfku Suverenity Janu Bobošíkovou 6,4 procenta.

Kandidát ODS a místopředseda Senátu Přemysl Sobotka by získal 4,3 procenta hlasů. Nad tříprocentní hranici by se dostala ještě europoslankyně podporovaná KDU-ČSL Zuzana Roithová se 3,7 procenta a bývalý guvernér ČNB Zdeněk Tůma se 3,2 procenty. Ten se ale kandidovat nechystá.

Tagy: ostuda

Zdroje: ČTK