Sledování politiků: Starosta podal trestní oznámení, má prý důkazy

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Starosta Prahy 11 Dalibor Mlejnský (ODS), který byl údajně před čtyřmi lety sledován agenturou ABL, podal trestní oznámení. Podle svých slov vlastní dokumenty, které dokládají, kdo za kauzou stojí.

Dokumenty chce předat policii, řekl. O kauze informovala ve čtvrtek Mladá fronta Dnes. Uvedla, že agentura ABL sledovala bývalou starostku Jižního Města Martu Šorfovou (ODS) a další představitele tehdejší rady městské části. Kromě toho měl být mezi sledovanými i současný starosta Mlejnský. 

Informace prý byly pořizovány jako kompromitující materiály. Po zveřejnění kauzy se začalo spekulovat o tom, zda by předseda VV Radek John neměl odejít z funkce ministra vnitra. Majitelem společnosti ABL, která údajně politiky sledovala, je totiž jeho stranický kolega Vít Bárta, který byl rovněž vyzýván k rezignaci. 

"Řeknu jména lidí, o nichž vím, že to na mne sbírali"

Mlejnský podal oznámení na neznámého pachatele. Až ho policie předvolá, chce jí předat dokumenty, které údajně dokládají, kdo za sledováním stojí. "Pod hrozbou trestního stíhání vůči mé osobě, které hrozí, pokud bych lhal, řeknu jména lidí, o nichž vím, že to na mě sbírali a že mě sledovali," řekl Mlejnský. 

Trvá na tom, že za sledováním stojí lidé, kteří byli dříve členy ODS a nyní kandidují za TOP 09. Jde o Stanislava Urbánka a Jana Vašíčka, oba už minulý týden takové obvinění odmítli. Vašíček uvedl, že on sám byl mezi sledovanými politiky. 

"Před čtyřmi lety na mě shromažďovali informace, viděl jsem je a měl jsem je v ruce. To, co mi ukázali redaktoři z MF Dnes, bylo hodně podobné, téměř stejné," sdělil Mlejnský. Podrobnosti ke kauze chce zveřejnit až na tiskové konferenci, kterou svolá v tomto týdnu.

Tagy: ODS kauza abl sledování starosta

Zdroje: ČTK