Šlachta v OVM: Na Úřad vlády jsme nepřišli s beranidlem ani v kuklách

- Aktuality autor: Sebastian Kantor

Policisté z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) nezasahovali v Úřadu vlády v noci na 13. června s beranidlem ani v kuklách. V pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi to dnes řekl šéf ÚOOZ Robert Šlachta. V noci podle něj v sídle vlády jen zapečetili kanceláře, prohlídky prováděli až v denních hodinách. Ministr spravedlnosti Pavel Blažek už dříve oznámil, že nechá přezkoumat, zda byl zásah policie proti ředitelce premiérova kabinetu Janě Nagyové a dalším lidem adekvátní.

Robert Šlachta, (ÚOOZ)

Robert Šlachta, (ÚOOZ),zdroj: isifa/Lidové noviny/VIKTOR CHLAD

"Naprosto striktně odmítám, že by beranidlo a kukla byly na Úřadu vlády," ohradil se Šlachta proti informacím některých médií a politiků. Ve Strakově akademii prý v tu noc byl spolu s šéfem Vrchního státního zastupitelství v Olomouci Ivo Ištvanem. Důvody svého příchodu sdělili premiérovi, ministrům vnitra a spravedlnosti. Zapečetěné kanceláře v úřadu hlídali do rána dva policisté a poté se začala dělat prohlídka, dodal. 

Do bytu Nagyové při jeho prohlídce vstoupili podle Šlachty čtyři lidé. Nagyová byt otevřela, proto nebylo nutné beranidlo použít, dodal. Zdůraznil, že beranidlo a další prostředky mají policisté při všech prohlídkách, aby mohli vykonat úkon daný soudem. 

Maskování kuklami prý Šlachta povolil na dvou místech - při prohlídkách u podnikatelů a lobbistů Ivo Rittiga a Romana Janouška. Zdůraznil, že použití kukel není z pozice síly, ale pro ochranu detektivů.

Zdroje: ČTK