Silnice v ČR pokryl sníh, problémy mají zejména kamiony

- Aktuality autor: red

Česko zasáhl první letošní větší příval sněhu, který na moha místech komplikuje dopravu. Silničáři jsou v terénu celou noc a silnice na většině území pokrývá mokrý rozbředlý sníh.

Největší problémy mají kamiony ve vyšších polohách, a to zejména pokud mají ještě letní pneumatiky. Větší komplikace v dopravě jsou na vedlejších silnicích, které se nepodařilo ještě prohrnout.

Přes noc napadlo do 20 centimetrů sněhu, podle meteorologů by sněžení v průběhu pondělí mělo už ale postupně od jihu ustávat. V severní části republiky ještě může nasněžit až 15 centimetrů, na horách až 30 centimetrů. Ve vyšších polohách se navíc tvoří sněhové jazyky a závěje.

Sníh způsobil i několik nehod

Sníh na silnicích ráno způsobil i několik nehod. Například za Svorem na Českolipsku vyjel mimo silnici kamion s vlekem, nehoda se ale obešla bez zranění. U Chrástu na Plzeňsku sjel do příkopu autobus a zasekly se mu dveře. Na dálnici D5 ve směru na Rozvadova havaroval nákladní vůz, silničáři museli úsek kolem 116. kilometru uzavřít.

V Ústeckém kraji silničáři částečně uzavřeli hraniční přechod Hora Svatého Šebestiána na Chomutovsku. "Zapadávaly tam kamiony, tak jsme to raději pro nákladní dopravu uzavřeli, osobní auta tam ale zatím bez problémů projíždějí," řekla ráno provozní náměstkyně krajských silničářů Lenka Holovská.

Také v obci Žernov na Náchodsku ráno zapadl v serpentině kamion. V Hradci Králové na silničním okruhu havarovala tři auta, i tato nehoda byla bez zranění.

Snížená viditelnost

Obezřetnější by měli být řidiči i v Krušných horách a v oblasti Slavkovského lesa a Tepelska, kde zůstává sníh i na méně frekventovaných silnicích. Kvůli sněžení je navíc v celém Karlovarském kraji snížená viditelnost. To platí i pro většinu Jihočeského kraje, kde policie hlásila po ránu jednu nehodu, a to na Táborsku, kde u obce Želeč skončilo osobní auto v příkopu.

Nejzávažnějším problémem v Jihomoravském kraji byla nad ránem zablokovaná silnice v Ořechově na Brněnsku, kde zapadl ve sněhu kamion. Zablokoval silniční tah na nedaleké Nebovidy. Podle policie ale pondělní sníh nepřinesl tak dramatický nárůst počtu nehod, jak tomu bylo v polovině minulého týdne, kdy silnice pokryla ledovka.

Tagy: doprava nehody silnice sníh

Zdroje: ČTK