Silnice na Plzeňsku pokryla silná vrstva sněhu

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Sněžení a sněhové přeháňky komplikují dnes od časného rána situaci na silnicích v Plzeňském kraji. Místy napadlo až deset centimetrů nového sněhu. Zhoršená sjízdnost je zejména na silnicích nižších tříd na severním Plzeňsku, v Plzni a na Tachovsku, řekl dnes dispečer krajské správy a údržby silnic Jiří Slapnička. Také na dálnici D5 mohou být podle Ředitelství silnic a dálnic zbytky rozježděného sněhu. Řidiči by měli věnovat jízdě zvýšeno pozornost. 

Sníh na silnici (ilustrační foto)

Sníh na silnici (ilustrační foto),zdroj: Mediafax

"Všechny silnice v kraji jsou s opatrností sjízdné, na některých vozovkách nižších tříd může být vrstva ujetého sněhu," popsal. Na severním Plzeňsku u Mladotic havaroval sypač silničářů. Údržba některých komunikací se tam tak může o něco prodloužit. "Naštěstí je sobota a na silnicích není tolik aut jako ve všední den," poznamenal Slapnička. 

Na Klatovsku, Domažlicku či jižním Plzeňsku většinou nespadlo tolik sněhu, i tam jsou silnice většinou se zbytky sněhové břečky po chemické údržbě. Na severním Plzeňsku a Tachovsku je na hlavních tazích rozsolená sněhová břečka, vedlejší silnice mohou mít místy sněhovou vrstvu. "V terénu je veškerá technika, vyjeli jsme už kolem 04:00," uvedl dispečer.

Tagy: silnice Plzeňsko sníh

Zdroje: ČTK