Silničáři uzavřeli kvůli jazykům v Olomouckém kraji dvě silnice

- Aktuality autor: Michal Polák

Silničáři museli na Olomoucku a Prostějovsku uzavřít dnes ráno dvě silnice. Kvůli silnému větru je zatarasily sněhové jazyky. Tvoří se však i na jiných místech Olomouckého kraje. Správci cest nabádají řidiče ke zvýšené opatrnosti. Na některých místech sněží, jen na Prostějovsku napadly místy až čtyři centimetry sněhu. 

Se silným větrem a sněhem bojují cestáři na Olomoucku od časného rána. Ve 03:30 museli kvůli závějím uzavřít sinici mezi obcemi Hraniční Petrovice a Jívová. "Silnice v nižších polohách jsou většinou suché, od středních poloh ale sněží a ještě k tomu je silný vítr. Tvoří se sněhové jazyky a závěje. Nejvíce se to dotýká okolí Šternberku a Potštátu, tam je tvorba závějí větší a nutná je tam zvýšená opatrnost," řekl dnes dispečer olomoucké správy silnic. 

Na Prostějovsku zavřeli cestáři v 07:00 silnici druhé třídy mezi obcemi Drahany a Niva. Se závějemi se tam už kvůli silnému větru bojovat nedalo. "Sněhové jazyky a závěje se tvoří kvůli silnému větru na otevřených místech. Do toho sněží, ve vyšších polohách napadly až čtyři centimetry. Ostatní vozovky v regionu jsou mokré se zbytky rozbředlého sněhu," řekla dnes dispečerka prostějovské správy silnic. 

Sněhové jazyky a závěje hlásí ve vyšších polohách také cestáři na Přerovsku. Cesty jsou kvůli sněžení většinou mokré, opatrnost je podle silničářů na místě. 

Sníh pokryl také cesty na severu kraje, i tam správcům cest situaci místy komplikuje silný vítr. "Sněžit začalo od 05:30. Sněží nyní na celém území okresu, napadlo kolem centimetru sněhu. Na vozovkách leží nový sníh nebo kaše po chemickém ošetření. Na inertních trasách leží ujetá vrstva krytá posypem, tam, kam jsme se ještě nedostali, leží nový sníh," řekl dnes dispečer jesenické správy silnic. Sněhové jazyky se podle něj tvoří v katastru Ostružné a Rejvízu. Sněhové jazyky se místy tvoří také na Šumpersku, i tam hlásí silničáři sněžení.

Tagy: silničáři Olomoucký kraj

Zdroje: ČTK