Silná bouřka vyvracela na Děčínsku stromy, déšť zatopil viadukt

- Aktuality autor: Michal Polák

Silná bouřka dnes zasáhla Děčínsko. Hasiči museli vyjet k 29 zásahům. Většinou se jednalo o popadané stromy. Bouřka zkomplikovala také dopravu na železnici, kde padlý strom zabránil v cestě osobnímu vlaku. Přívalový déšť zatopil děčínský viadukt, odkud bylo třeba odčerpat 30 centimetrů vody.  

Bouřka

Bouřka,zdroj: ThinkStock

"V jednom případě byl ohlášen srolovaný plech ze střechy domu v Ovocné ulici v Děčíně - Rozbělesech," řekl Marvan. Přívalový déšť zatopil viadukt v děčínské čtvrti Podmokly, hasiči odtud čerpali asi 30 centimetrů vody. Stromy zablokovaly silnice nejen v Děčíně, ale například i u Starých Křečan nebo v Rumburku. Pravděpodobně po úderu blesku hořela trafostanice ve čtvrti Boletice. 

ČEZ eviduje v souvislosti s bouřkou poruchy na vysokém i nízkém napětí, řekla mluvčí ČEZ pro severní Čechy Soňa Holingerová. Do vedení podle ní padaly stromy, případně udeřil blesk. "V současné době intenzivně pracujeme na odstranění poruch v Horním, Dolním a Prostředním Žlebu, dále v Merbolticích na Českolipsku, v části Stráže pod Ralskem. Většinu poruch na vedení vysokého napětí se nám podařilo zhruba do půl hodiny opravit," řekla Holingerová. 

Bouřka zkomplikovala na Děčínsku také dopravu na železnici. "Osobní vlak zůstal stát před nakloněným stromem v úseku Rumburk - Šluknov," řekla mluvčí Českých drah Radka Pistoriusová. Cestující museli asi 40 minut čekat než překážku pracovníci drah odstranili. Strom spadl na trať mezi stanicí Děčín východ a Boletice. Také v tomto případě musely České dráhy omezit osobní dopravu na uvedeném úseku.

Tagy: počasí hasiči děčínsko bouřka pád stromu přívalový déšť

Zdroje: ČTK