Šílený mladík zaútočil nožem na kojící ženu

- Aktuality autor: Jakub Konečný

Policie obvinila z pokusu o vraždu sedmadvacetiletého muže, který údajně 12. ledna zaútočil nožem na o sedm let mladší bývalou partnerku a matku jeho dítěte. Událost se stala v azylovém domě v části Uherského Hradiště Vésky. Muž útočil ve chvíli, kdy žena kojila své tříměsíční dítě, které stihla rychle odložit, řekla dnes krajská policejní mluvčí Jana Macalíková. 

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek,zdroj: ThinkStock

Incidentu předcházely spory a dohady. "Muž měl pocit, že mu žena lže, přesto chtěl jejich vztah obnovit. Hádka se stupňovala. Muž pak vzal z kuchyně nůž s dvaceticentimetrovou čepelí, na ležící ženu klekl a ohrožoval ji nožem. Přitom, jak se bránila, jí zlomil prst na ruce. Třem ranám nožem se žena ubránila, čtvrtá ji lehce zasáhla do hrudníku. Toho se pachatel zalekl a okamžitě ji objal a ošetřil," popsala Macalíková. 

Dodala, že muž pak byl s napadenou na pokoji až do konce návštěv. "Tvrdil, že všechno, co dělá, dělá ze zoufalé lásky k ní," doplnila policejní mluvčí. Kriminalisté ale po důkladném zvážení všech okolností nakonec muže obvinili z pokusu o vraždu, za což mu hrozí deset až 18 let vězení. Už dříve byl soudně trestán za zločiny majetkového i násilného charakteru a za nedovolenou výrobu a nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. 

Letos policisté ve Zlínském kraji vyšetřují dvě dokonané vraždy a dalších pět pokusů o ně. Ve všech těchto kauzách se pachatel vždy našel v okruhu známých nebo dokonce blízkých příbuzných. Kriminalisté se shodují v tom, že tolik vražd za první dva měsíce roku doposud nevyšetřovali. Loni policie ve Zlínském kraji za celý rok vyšetřovala sedm vražd a dalších devět pokusů o ně. Všechny tyto skutky se podařilo objasnit.

Tagy: násilí napadení incident

Zdroje: ČTK