Šílenec v českých Teplicích: Na ulici střílel brokovnicí

- Aktuality autor: Danica Klein

Přestřelka mezi policisty a podivně se chovajícím řidičem se odehrála dnes dopoledne v centru Teplic. Šestačtyřicetiletý muž nejdřív zmateně jezdil po městě v protisměru, a když ho zastavila policejní hlídka, vytáhl brokovnici a rozpoutal přestřelku. Během ní se zřejmě sám postřelil na ruce, řekl policejní mluvčí Vojtěch Haňka.

Nikdo další zraněn nebyl. Policisty zavolali okolo 10:15 jiní řidiči, kteří ve městě setkali s rychle a v protisměru jedoucím autem. Strážníci ho dostihli v ulici 28. října, která je sice v samém centru města, kvůli značné koncentraci heren ale nepožívá zrovna dobré pověsti.

"Muž vystoupil z auta, vytáhl brokovnici a ohrožoval jak policisty, tak další kolemjdoucí. Pak zaběhl do průjezdu, policisté použili služební zbraně a došlo k několika výstřelům z obou stran," řekl  Haňka. Při zákroku byl muž zraněn na ruce, ale podle všeho to nebylo ranou z policejní pistole. "Předběžně si to zranění způsobil sám, rána odpovídá brokovnici," dodal mluvčí.

Brokovnice byla držená nelegálně. Muž je podezřelý z útoku na úřední osobu, výtržnictví, nedovoleného ozbrojování a nebezpečného vyhrožování. Zda byl během své eskapády při smyslech, nebo pod vlivem nějaké návykové látky, to policie teprve zjišťuje.

Zdroje: ČTK