Seznam obětí šílence: 12 dívek, 8 chlapců, 6 žen

- Aktuality autor: Danica Klein

VIDEO. Z 20 zastřelených dětí bylo osm chlapců a 12 dívek, 16 z nich bylo šest a čtyřem sedm let, oznámila agentura AP. Šest dospělých obětí jsou všechno ženy ve věku od 27 do 56 let. Vyšetřovatelé se nyní snaží zjistit více o dvacetiletém Adamu Lanzovi, který nakonec obrátil zbraň proti sobě. 

Tragédie v Newtownu

Tragédie v Newtownu,zdroj: Reuters

Pachatel vnikl do budovy násilím, nebyl do ní nikým vpuštěn. Uvedla to dnes místní policie, aniž potvrdila totožnost střelce, za kterého média s odvoláním na úřední zdroje označují dvacetiletého obyvatele města Lanzu. 

Deník The New York Times naopak předtím uvedl, že střelec oděný v "bojovém obleku" bez potíží prošel bezpečnostním systémem školy, protože její ředitelka mu otevřela. Ředitelka, která se také stala obětí masakru, znala podle listu Adama Lanzu jako bývalého žáka školy a syna bývalé učitelky školy. 


Vyšetřovatelé také našli jistý "velmi dobrý" důkaz ukazující na motiv střelby, ale pátrají dále, řekl na dopolední tiskové konferenci představitel policie Paul Vance. Ujistil, že se udělá vše pro objasnění tragédie. Slíbil, že policie bude nové poznatky zveřejňovat průběžně. 

Bez dalšího upřesnění Vance novinářům potvrdil, že na jiném místě ve městě se našla další mladíkova oběť a že jde o příbuznou střelce. Média hovoří o tom, že jde o vrahovu matku, kterou Adam Lanza zabil v jejich domě před odjezdem ke škole.

Tagy: USA oběti masakr střelec základní škola Connecticut

Zdroje: ČTK