Severovýchod USA se vzpamatovává ze sněhové bouře

- Aktuality autor: red

Doprava na severovýchodě USA se pomalu vrací k normálu. Po dvoudenní sněhové bouři, která oblast zasáhla v neděli, zůstávají silnice pokryté ledovkou a sněhem.

Podzemka a autobusy v New Yorku jezdí nepravidelně, bez proudu jsou stále ještě tisíce lidí. Hlavní newyorská letiště postupně obnovují provoz, napsal dnes list The New York Times.

Newyorská letiště Johna F. Kennedyho, LaGuardia a Newark v New Jersey již přijímají a odbavují lety a postupně uvádějí do provozu další dráhy. Mluvčí letišť Steve Coleman televizi NY1 řekl, že za poslední dva dny bylo zrušeno na 4500 letů a že návrat k normálu potrvá dva až tři dny. S tisícovkami uvíznutých cestujících se potýkají aerolinky. Čekací doba na infolince letecké společnosti US Airways dosahovala až tří hodin.

Starosta uklidňoval obyvatele

Starosta New Yorku Michael Bloomberg v televizi obyvatele města uklidňoval. Prohlásil, že konec světa ještě nenastal a že město si vede dobře. "Estrády na Broadwayi měly minulou noc plno. Je zde spousta turistů, kteří si užívají. Myslím, že vzkaz je, že město jde dál," řekl. 
Bouře se přesunula nad Kanadu a nad východním pobřežím USA vysvitlo slunce. Mase sněhu ale potrvá dny, než roztaje, poznamenal Reuters.

Teploty se nadále drží kolem bodu mrazu. Po 17 hodinách sněžení napadlo v newyorském Central Parku 50 centimetrů sněhu. Sněhové závěje ve městě dosahovaly až 150 centimetrů.

Tagy: USA boure sníh

Zdroje: ČTK