Severní Itálii postihlo zemětřesení, čtyři zranění

- Aktuality autor: Danica Klein

Střední a severní oblasti Itálie postihlo dnes kolem poledne zemětřesení o síle 5,2 stupně. Otřesy byly znát i v největším severoitalském městě Miláně a podle italských úřadů museli být v provincii Massa Carrara v oblasti Toskánska ošetřeni čtyři lidé.

Zemětřesení v Itálii

Zemětřesení v Itálii,zdroj: Reuters

Tři utrpěli lehká zranění, když utíkali ze svých domovů, čtvrtý podle agentury AFP dostal srdeční záchvat. Žádné větší škody nebyly zatím hlášeny. 

Podle národního geofyzikálního úřadu INGV bylo ohnisko zemětřesení dva kilometry od vesnice Fivizzano v provincii Massa Carrara v hloubce 5,1 kilometrů. Agentura ANSA uvedla, že otřesy byly citelné také v nedalekých oblastech Ligurie, Lombardie, Piemont a Benátky. 

V provincii Pisa i jinde lidé vybíhali z domů i z úřadů ve strachu, že se budovy zřítí. Úřady narychlo evakuovaly budovu v oblasti Emilia Romagna, kde měl projev jeden vládní představitel. Evakuována byla i řada škol. Ve městě Regnano se částečně zřítila věž místního kostela. Otřesy přerušili na nějakou dobu i železniční dopravu v oblasti. 

23 mrtvých, 14 tisíc bez domova

Zemětřesení pátého stupně může podle statistik v malém okruhu výrazněji poškodit špatně vybudované objekty, ale kvalitně postaveným budovám hrozí jen malé nebezpečí. 

Loni v říjnu při podobném zemětřesení dostal z otřesů jeden muž infarkt a zemřel. Zemětřesení také poškodilo některé budovy. Silné otřesy postihly severovýchod Itálie i loni v květnu, tehdy zemřelo 23 lidí a zhruba 14.000 jich zůstalo bez přístřeší.

Tagy: zranění zemětřesení Itálie

Zdroje: ČTK