Sever Itálie trápí záplavy. Vodní živel má první obět

- Aktuality autor: Danica Klein

Sever Itálie zasáhly intenzivní srážky, které v regionech Ligurie a Emilia Romagna způsobily lokální záplavy a sesuvy půdy. Nejméně jeden člověk zemřel a další se pohřešuje, informovala dnes agentura ANSA. Poblíž Modeny se muselo evakuovat 600 lidí kvůli hrozícímu protržení hráze. 

Záplavy v Itálii

Záplavy v Itálii,zdroj: Profimedia.cz

V okolí Modeny se z břehů vylila řeka Secchia a zhruba stovku lidí tam ze zaplavených domů narychlo musely evakuovat záchranáři s vrtulníky. V Ligurii zemřel syrský lékař, který se v nafukovacím člunu pokoušel pomoci lidem v nouzi, ale strhl jej proud. Po dalším muži, který spadl do rozvodněného umělého kanálu, se zatím neúspěšně pátrá v městečku Bastiglia.

Špatné počasí trápí jih Francie a sever Itálie už od minulého týdne. V přímořském letovisku Nice od čtvrtečního večera spadlo 100 milimetrů srážek, běžný průměr za celý leden je přitom 85 milimetrů. Dva lidé na jihovýchodě Francie o víkendu zemřeli, záchranáři letecky evakuovali 150 lidí. Déšť způsobuje také sesuvy půdy, v pátek jeden sesuv zastavil provoz na železniční trati spojující Itálii s Francií. 

Tagy: záplavy Itálie

Zdroje: ČTK