Sestra atentátníků z Bostonu vyhrožovala sokyni bombou

- Aktuality autor: Šárka Novotná

Ve Spojených státech zatkli sestru Džochara Carnajeva, obviněného v případu loňského bombového útoku na bostonský maraton. Důvodem zatčení Ajliny Carnajevové byly podle agentury AP pohrůžky adresované sokyni.  

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek,zdroj: Profimedia.cz

Carnajevová nyní žije v New Jersey a rozhodla se vyřídit si účty s bývalou partnerkou svého přítele. Zatelefonoval jí a tvrdila, že "má lidi, kteří k ní přijdou s bombou". Policie ji obvinila z hrozby násilím a po krátkém zadržení ji propustila s předvoláním k soudnímu stání na 30. září. 

Carnajevová se musí také dostavit k massachusettským úřadům, protože v tomto státě před čtyřmi lety odmítla spolupracovat při vyšetřování případu padělku. Její právník při loňském soudním stání vymohl, že klientka může zůstat na svobodě. Čekala tehdy své druhé dítě a právník řekl, že nehrozí, že někam uteče. 

Carnajevová žila tehdy v Massachusetts v bytě spojovaném s jejími bratry Džocharem a Tamerlanem, kteří jsou považováni za pachatele pumového útoku na účastníky bostonského maratónu, při němž zahynuli tři lidé a více než 260 osob bylo zraněno. Tamerlan zemřel loni při přestřelce s policí, proces s Džocharem má začít v listopadu. Ajlina nyní žije v New Jersey u sestry Belly Carnajevové.

 

Tagy: bomba vyhrožování Boston bostonský atentát

Zdroje: ČTK