Šest částí lidského těla na březích Vltavy patří ženě po operaci tlustého střeva

- Aktuality autor: Jakub Konečný

Šest částí lidského těla, které pražští policisté našli minulý týden u Vltavy, patří vysoké ženě bílé pleti ve věku 20 až 35 let s jizvou po operaci slepého střeva. Všechny indicie zatím nasvědčují tomu, že byla zavražděna. Novinářům to dnes řekl Jan Andrle z oddělení vražd. Vyzval případné svědky, aby se obrátili na policii, pokud v jejich okolí zmizela žena odpovídající popisu.

Nález části těla u Vltavy

Nález části těla u Vltavy,zdroj: isifa/MAFRA/iDNES.cz/Jiří Meixner

"Základem bude dostat se k totožnosti oběti," popsal Andrle, jakým směrem se bude ubírat policejní vyšetřování. Kriminalisty by mohla přivést na stopu hlava ženy, kterou se jim doposud nepodařilo nalézt. Chybí jim také levá noha a levá ruka, jinak je již tělo kompletní. Po zbylých částech v současné době pátrají na obou březích řeky v úrovni Troji.

Podle odhadu odborníků žena měřila 170 až 190 centimetrů, pravděpodobně však od 180 centimetrů výše. Části jejího těla, které někdo oddělil ostrým nástrojem, ležely ve vodě zhruba měsíc. Způsob úmrtí ženy zatím Andrle nechtěl komentovat, uvedl ale, že patolog při pitvě neobjevil žádné známky sexuálního násilí.

První část těla - nohu - objevil ve středu trenér z veslařského klubu u Strakonické ulice. Ve čtvrtek po poledni byli policisté přivoláni k Barrandovskému mostu, kde na smíchovské straně Vltavy leželo torzo těla. Vpodvečer pak při prohledávání okolí našli igelitový pytel s jinou částí lidského těla, kterou kvůli vyšetřování zatím odmítají specifikovat. V pátek pak přibyly v okolí Barrandovského mostu další tři nálezy.

Pátrání se nyní přesunulo přes Libeň do Troji, protože kvůli počasí se hladina Vltavy zvedla zhruba o půl metru a policisté předpokládají, že proud mohl zbývající části těla odnést pryč.

Andrle připomněl, že obdobný případ řešili pražští kriminalisté už před dvěma lety, přičemž dodnes není zřejmá totožnost oběti ani pachatele. Části ženského těla se podobně jako v aktuální kauze našly zabalené v igelitových pytlích, mrtvé bylo kolem 50 let a podle typu zubní náhrady pocházela zřejmě ze Slovenska nebo jiné země na východ od Česka. Zda spolu vraždy souvisí, prý zatím nelze potvrdit, ani vyvrátit.

Tagy: Vltava nález těla

Zdroje: ČTK