Série dopravních nehod uzavřela Rudnou ulici v Ostravě

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Série dopravních nehod dnes v podvečer uzavřela Rudnou ulici v Ostravě. Jedna z nejfrekventovanějších ulic ve městě je uzavřena ve směru na městskou část Poruba. ČTK to dnes řekla ostravská policejní mluvčí Gabriela Holčáková. Policisté nehody na místě stále vyšetřují a navíc odklánějí dopravu. Záchranáři ošetřili dva zraněné - pětatřicetiletou ženu a pětiletého chlapce. 

Hromadná nehoda

Hromadná nehoda,zdroj: ThinkStock

První nehoda se v Rudné ulici stala okolo 17:00, když tam vůz narazil do spadlého stromu. Doprava byla nejprve svedena do jednoho pruhu, následovaly ale další nehody a silnice musela být směrem na Porubu kompletně uzavřena. Zda je na vině nehod nepříznivé počasí, zatím podle Holčákové nelze říci, protože policisté příčinu nehod stále zjišťují. Zatím ani není jasné, kdy by silnice mohla být opět zprovozněna. 

Mluvčí záchranné služby Lukáš Humpl ČTK řekl, že zraněná žena utrpěla lehčí poranění hlavy. Také malý chlapec měl zraněnou hlavu. Oba byli přepraveni na urgentní příjem Fakultní nemocnice Ostrava. "Na místě byly tři posádky, protože situace nebyla zpočátku zcela jasná. Záchranáři pak ještě obcházeli cestující z dalších vozů, další zranění však již na místě nebyli," uvedl Humpl.

Tagy: Ostrava hromadná nehoda

Zdroje: ČTK