Separatisté napadli v Doněcku demonstrující dav. Střet si vyžádal až 14 zraněných

AKTUALIZOVÁNO SLEDUJEME VIDEO (aktualizováno: 28. 4. 2014 20:56) - Aktuality autor: Petr Kubec

Proruští separatisté dnes v Doněcku zaútočili na dvoutisícový dav demonstrantů, kteří jsou proti připojení Ukrajiny k Rusku. Separatisté dav napadli baseballovými pálkami. Počet zraněných se podle serveru KyivPost zatím vyšplhal na 14, podle portálu Novosti Donbassa je počet hospitalizovaných 8.

Proruští separatisté v Doněcku

Proruští separatisté v Doněcku,zdroj: Getty Images

"Asi 200 lidí s baseballovými pálkami a vlajkami Ruska a Doněcké lidové republiky honí účastníky demonstrace za jednotnou Ukrajinu a snaží se vytlačit policii," napsala agentura Interfax ve svém ukrajinském servisu. Dodala, že policie nasadila ohlušujícími granáty i kordony těžkooděnců s plastikovými štíty.

Na sociálních sítích se mezitím objevily obrázky zraněných lidí. Napadeni prý byli i zahraniční novináři. Policie prý nejméně dva útočníky zatkla, nicméně oficiální zprávy dosud chybějí.

"Lidé s ukrajinskými symboly se rozprchli. Dohánějí je a bijí. Útočníci vykřikují 'Rusko, Rusko!'. Určitě jsou ranění," vylíčil server Ostrov, podle kterého demonstraci přívrženců jednotné Ukrajiny napadli mladíci v maskovacích uniformách.

Naopak podle ruské agentury ITAR-TASS "mnohatisícový protifašistický pochod" napadli zamaskovaní radikálové z řad pravicových ultras, kteří vykřikovali nacionalistická hesla, házeli kameny i dělbuchy. Útočníci však prý utekli, jakmile narazili na odpor.

K podobné potyčce mezi dvěma znepřátelenými tábory došlo v neděli v Charkově.

Tagy: Ukrajina demonstrace krize Doněck

Zdroje: ČTK,kyivpost.com,Reuters.com