Seniorka měla nezvané hosty. Ubytovalo se u ní 30 netopýrů

- Aktuality autor: Michal Polák

Asi tři desítky netopýrů v noci na dnešek vlétly oknem do bytu starší ženy v Bieblově ulici v Brně. Přibližně ve 03:30 ji vzbudily podivné zvuky, protože měla strach, obrátila se na policii. Přivolaní policisté netopýry vyhnali ven, sdělila dnes policejní mluvčí Andrea Straková. Případy netopýrů v bytech nejsou v Brně výjimečné.

Seniorka zpočátku nerozpoznala, že jde o netopýry. "Téměř na smrt vyděšená žena nebyla schopna určit, o co se přesně jedná. I policisté ovšem byli velice překvapeni v okamžiku, kdy vstoupili do bytu - poletovalo tam totiž asi 30 netopýrů," uvedla Straková.

Netopýři mohli do Bieblovy ulice zabloudit například z nedalekého arboreta Mendelovy univerzity nebo z chátrajícího vojenského areálu v sousedství. V Brně a okolí přírodovědci zaznamenávají pravidelný výskyt několika druhů netopýrů, zejména netopýra hvízdavého. Právě od srpna do podzimu se občas stává, že se jednotlivá zvířata nebo skupiny netopýrů při hledání úkrytu dostanou otevřeným oknem do bytů.

Loni vlétlo pootevřenou ventilací do jednoho brněnského bytu asi 200 netopýrů. Zatímco majitel byl na dovolené, zabydleli se v jedné místnosti, kterou za čtyři dny zdevastovali. O události loni informovala jedna z pojišťoven, která pak majiteli zaplatila škodu.

Tagy: policie seniorka byt

Zdroje: ČTK