Senior havaroval na čtyřkolce. Vážným zraněním podlehl

- Aktuality autor: Danica Klein

AKTUALIZOVÁNO. Jednaosmdesátiletý muž havaroval dnes po poledni na čtyřkolce na hlavním tahu mezi obcemi Valašské Příkazy a Horní Lideč na Vsetínsku. Senior nezvládl jízdu za hustého sněžení, vyjel mimo silnici, kde se stroj převrátil a muže zavalil.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Policistům se podařilo stroj nadzvednout, hasiči se až do příjezdu záchranné služby snažili zraněného muže resuscitovat. I přes veškerou snahu hasičů a zdravotníků o jeho záchranu muž svým zraněním podlehl.

"Podle dopravních policistů to vypadá tak, že v době, kdy muž jel na čtyřkolce, začalo sněžit. Je možné, že dostal smyk, vyjel mimo cestu a sjel do příkopu, kde se na něj stroj převrátil," uvedla krajská policejní mluvčí Jana Bartíková s tím, že policie nehodu nadále vyšetřuje. Přesnou příčinu úmrtí seniora zjistí až po zdravotní pitvě.

Doprava na hlavním silničním tahu byla po dobu zásahu záchranářů zcela zastavena, uvedl Mitáček. Podle Bartíkové řídí momentálně provoz na frekventované komunikaci policejní hlídky kyvadlově. Doprava by měla být plně obnovena zhruba do 15:00.

Letos jde na Vsetínsku o první oběť dopravních nehod, loni v regionu zahynulo na silnicích deset lidí. Ve Zlínském kraji letos zemřeli při dopravních nehodách již tři lidé, za celý loňský rok jich bylo 43.

Tagy: smrt zranění senior Vsetínsko

Zdroje: ČTK