Senátoři schválili novelu daní. Ta zvyšuje slevu na druhé dítě

- Aktuality autor: vin

Horní komora parlamentu dnes schválila novelu o daních z příjmů, která zvyšuje daňovou slevu na druhé a další dítě a navrací slevu na dani pracujícím důchodcům. Norma také změní zdanění investičních fondů.

Horní komora Parlamentu dnes schválila novelu o daních z příjmů, která zvyšuje daňovou slevu na druhé a další dítě a navrací slevu na dani pracujícím důchodcům.

Horní komora Parlamentu dnes schválila novelu o daních z příjmů, která zvyšuje daňovou slevu na druhé a další dítě a navrací slevu na dani pracujícím důchodcům.,zdroj: Profimedia.cz

Zmíněná sleva na druhé dítě se má zvýšit o 200 korun měsíčně a na třetí o 300 Kč měsíčně. U rodin s jedním dítětem se nic nemění. Rodina se dvěma dětmi si tak příští rok polepší o 2400 Kč ročně, se třemi o 6000 Kč ročně.

Pracující důchodci si budou moci od příštího roku opět činit nárok na slevu ve výši 24 840 korun ročně. O slevu přišli v rámci daňového balíčku, který v roce 2012 předložila bývalá Nečasova vláda.

Avizovaná novela současně omezí výdajové paušály živnostníků na dva miliony korun. Týká se to paušálů ve výši 60 i 80 procent. Pokud si podnikatel vydělá více, může si paušální výdaje uplatnit maximálně z částky dvou milionů Kč. Případně má vždy možnost uplatnit výdaje vynaložené ve skutečné výši.

Třetí sazba DPH

Senátoři dnes rovněž schválili zavedení snížení desetiprocentní sazby daně z přidané hodnoty. Ta se má od příštího roku týkat především knih, kojenecké výživy a léků včetně veterinárních léčiv.

Tagy: daně Senát ČR Česko česká politika

Zdroje: ČTK,Česká televize,Český rozhlas