Senátor Kladívko, jehož byt a kancelář prohledala policie, nebyl z ničeho obviněn

- Aktuality autor: Michal Polák

Senátor Tomáš Kladívko (ODS), jehož byt a kancelář v úterý prohledali policisté, byl dnes pozván na policii, aby podal vysvětlení. Nebyl z ničeho obviněn, sdělil to mluvčí ODS Jiří Sochor. Podle něj Kladívko o případu nechce hovořit, protože vyšetřování stále pokračuje. Uvedl jen, že kauza nesouvisí s "medializovanými" případy, tedy s nedávným zásahem v úřadu vlády. 

Tomáš Kladívko

Tomáš Kladívko,zdroj: klausovavelezrada.cz

"V tuto chvíli (Kladívko) není z ničeho obviněn, natož obžalován, ani nečeká, že by se tak stalo," uvedl Sochor. 

Senátor ve středu potvrdil novinářům informace, že policisté si odnesli mimo jiné jeho počítač a mobilní telefon. "Myslím, že to určitě nemá souvislost s Vojenským zpravodajstvím ani s pražskými kauzami (podnikatelů Romana Janouška a Iva Rittiga)," uvedl už ve středu Kladívko. 

Kladívko také popřel informace, že by policie prohledala i jeho kancelář v sídle horní komory. Senátní tisková tajemnice Eva Davidová na dotaz ve středu uvedla, že policie ani jiný z orgánů činných v trestním řízení o prohlídku nepožádaly. 

Pětapadesátiletý Kladívko byl do horní komory zvolen v roce 2008. Je předsedou senátní volební komise a členem jeho výboru pro zahraničí, obranu a bezpečnost. Ve výborech pro obranu a bezpečnost, předsedal také sněmovní komisi pro kontrolu použití sledovací techniky Policií ČR.

Tagy: policie ODS

Zdroje: ČTK