Šéfka Sněmovny Němcová bude muset vypovídat v kauze Nagyové

- Aktuality autor: Jakub Konečný

Předsedkyně Poslanecké sněmovny a kandidátka ODS na premiérku Miroslava Němcová bude ve čtvrtek odpoledne vypovídat na policii v souvislosti s kauzou Jany Nagyové, informovala její tisková tajemnice Eva Šmerdová. 

Miroslava Němcová

Miroslava Němcová,zdroj: isifa/Lidové noviny/JINDRICH MYNARIK

Podle Šmerdové byla šéfka Sněmovny policií vyzvána ke svědecké výpovědi. Podá ji prý v Praze ve čtvrtek v odpoledních hodinách. Bližší podrobnosti o výslechu, ani o tom, zda budou na policii vypovídat i další poslanci, tajemnice Němcové neuvedla. 

Jana Nagyová, dřívější šéfka kabinetu premiéra v demisi Petra Nečase (ODS), je podle policie zapletena do dvojice kauz - nelegálního sledování a údajné politické korupce. Je pravděpodobné, že se výpověď Němcové bude týkat druhého případu. 

V něm trojice bývalých poslanců ODS - Marek Šnajdr, Petr Tluchoř a Ivan Fuksa - čelí obvinění, že složila mandáty za slib dalších výhod, čímž měla porušit zákon. Do případu jsou zapleteni také někdejší náměstek na ministerstvu zemědělství Roman Boček a právě Nagyová

Úplatek měl podle obvinění slíbit Nečas, který také údajně zajistil jeho poskytnutí. Spekulovalo se proto, že by se i on mohl dostat do hledáčku policie. Podle Šmerdové však zatím kancelář předsedkyně Poslanecké sněmovny neobdržela žádnou žádost o vydání některého z poslanců v souvislosti s případem. Podle dostupných informací Nečas ani dosud nevypovídal na policii. Ta však již vyslechla ministra financí v demisi Miroslava Kalouska (TOP 09).

Tagy: kauza Nagyová

Zdroje: ČTK