Šéfka sekretariátu vlády Nagyová brání inventuře úřadu

- Aktuality autor: red

Z úřadu vlády odchází ředitel Odboru hospodářské správy Ivan Lidický a náměstkyně vedoucího úřadu vlády Kateřina Hrazdilová. Ve vyjádření to dnes potvrdil vedoucí Úřadu vlády Lubomír Poul, který ale zároveň odmítl informace médií, že by tato dvojice musela úřad opustit kvůli sporu s Janou Nagyovou, šéfkou sekretariátu premiéra Petra Nečase (ODS). Hrazdilová sama řekla, že z úřadu odchází po dohodě a v dobrém.

Podle serveru Lidovky.cz odešla dvojice nedobrovolně poté, co se nepohodla kvůli inventuře majetku v Sekci kabinetu předsedy, kterou řídí Nagyová. Inventura je nutná ze zákona. Zatímco Hrazdilová s Lidickým se podle serveru do kontroly chtěli pustit, Nagyová byla proti. V květnu, když Nagyová premiéra doprovázela na pracovní cestě do Vatikánu, měli podle serveru Hrazdilová s Lidickým s inventurou začít, a za to pak měla Nagyová dosáhnout jejich odchodu.

Poul to odmítl s tím, že personální otázky řeší personální odbor, který je podřízen přímo jemu. "Kompetence vrchní ředitelky sekce kabinetu předsedy vlády Jany Nagyové do těchto oblastí nezasahují a nemá s nimi nic společného," zdůraznil.

Nagyová a Nečas

"To jsou absolutní pomluvy a nesmysly. Absolutně s tím nemohu souhlasit," řekla k informacím ze serveru sama Hrazdilová. Dodala, že z úřadu vlády, kde měla na starosti ekonomickou problematiku, odchází po dohodě a "určitě v dobrém".

Poul ve své reakci také napsal, že "tvrzení o zastavení inventaritace není pravdivé", ačkoliv server se o žádném zastavení inventarizace nezmiňuje. Podle vedoucího úřadu vlády se kontrola majetku provádí pravidelně podle zákona a na základě předem schváleného plánu prací. "Tato inventarizace probíhá po etapách - vzhledem k velkému objemu majetku spravovaného Úřadem vlády ČR. Některé etapy již byly dokončeny, další probíhají či se jejich začátek teprve chystá," uvedl Poul.

Jméno Jany Nagyové, o jejímž údajném vlivu na předsedu vlády se spekuluje v kuloárech, veřejnost zaznamenala naposledy na počátku letošního roku. Tehdy z Úřadu vlády unikly informace o výši jejích odměn, které několikanásobně převýšily plat. Premiér Nečas zveřejnění podrobností označil za mediální lynč a politický útok.

Tagy: sex svinstvo násilí

Zdroje: ČTK