Šéfem IHNED.cz bude Miloš Čermák, Hospodářské noviny povede Martin Jašminský

- Aktuality autor: Danica Klein

Novým šéfredaktorem deníku Hospodářské noviny bude od prosince dosavadní zástupce šéfredaktora Martin Jašminský. Nahradí Petra Šabatu, který skončil letos v září. Šéfredaktorem zpravodajského serveru iHNED.cz se stane novinář Miloš Čermák.

Hospodářské noviny

Hospodářské noviny,zdroj: Archiv

Tým Hospodářských novin se zároveň sloučí s redakcí týdeníku Ekonom a zpravodajského portálu iHned. Společná redakce bude připravovat obsah všech tří hlavních titulů vydavatelství Economia. V rámci kooperace všech složek integrovaného newsroomu bude také úzce spolupracovat s redakcemi týdeníku Respekt, online deníku Aktuálně.cz i odborných titulů vydavatelství. 

Integrovanou ekonomickou redakci bude řídit tzv. E.collegium v čele s Vladimírem Piskáčkem. Členem collegia bude šéfredaktor Ekonomu Ondřej Neumann, Jašminský jako šéf HN, šéfredaktor iHNED.cz Čermák, šéfredaktor politického zpravodajství a názorové sekce Jindřich Šídlo a šéfredaktor sdíleného obsahu Petr Orálek. Každý z šéfredaktorů bude přímo odpovídat za přípravu obsahu svého titulu, společně se pak budou podílet na každodenním řízení spojené redakce, na plánování a profilaci jednotlivých titulů a na jejich rozvoji. 

Tagy: ihned.cz šéfredaktor Hospodářské noviny

Zdroje: ČTK