Šéf rozpočtového výboru z ODS jel s lobbisty do Dubaje na golf

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Předseda vlivného sněmovního rozpočtového výboru Pavel Suchánek (ODS) byl v minulých dnech ve Spojených arabských emirátech společně s významnými českými podnikateli ze státních i soukromých firem. Účelem cesty bylo hraní golfu.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Podle serveru Aktuálně.cz se v emirátech věnovali své společné vášni, tedy hraní golfu. Mezi podnikateli nechyběl známý lobbista Roman Janoušek ani šéf energetického gigantu ČEZ Martin Roman. 

Podle serveru se tuto neděli vrátili společně linkou Emirates do Ruzyně. Aktuálně.cz cestu srovnává s takzvanou kauzou Toskánsko, kdy byla před několika lety zdokumentována schůzka tehdejšího premiéra Mirka Topolánka (ODS) s lobbisty a podnikateli v Itálii. 

Šéf ČEZ nemohl sehnat letenky do první třídy

Suchánek na dotaz serveru potvrdil, že v Dubaji skutečně byl a že dokonce některým svým spolucestujícím zařizoval letenky. "Roman mi řekl, že nemůžou sehnat letenky do 1. třídy, tak jsem nabídl svůj kontakt na společnost Emirates, že by se mi to mohlo podařit. Dohodli jsme se, že to zkusím. Pan Roman vybral od kamarádů peníze, já je dal svému asistentovi a zaplatili jsme ty letenky hotově. Doklady mám," uvedl poslanec. Podle Aktuálně.cz asistent přinesl na přepážku v tašce nejdříve 180 a pak 320 tisíc v hotovosti. 

Poslanec ale také říká, že výlet společně s kapitány českého průmyslu neplánoval. Původně se prý chystal jen se svými dvěma přáteli. "Domluvili jsme se, že pojedeme v termínu 16. - 20. únor. Pak jsem měl jednání s panem Romanem, a protože jsme spolu hráli golf už mockrát, bavili jsme se i o tom, že se tam také chystá a ten termín se shodoval. Takže jsme jeli pohromadě, což je myslím v pořádku," řekl podle Aktuálně.cz Suchánek.

Tagy: poslanci sněmovna ODS výbor

Zdroje: ČTK