Šéf policejních letců řídil namol opilý, Lessy ho odvolal

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Policejní prezident Petr Lessy ve středu dočasně zprostil výkonu služby ředitele policejní letecké služby Vladimíra Panenku. Televize Prima uvedla, že Panenku v noci zadržela hlídka policie v pražské Libuši ve chvíli, kdy řídil značně opilý.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Panenku aktuálně vyšetřují detektivové policejní inspekce. Šéf letecké policie se k záležitosti odmítl vyjádřit. 

Mluvčí inspekce Radka Sandorová Primě pouze řekla, že pracovníci inspekce zadrželi v nočních hodinách vysoce postaveného policejního funkcionáře, který je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. 

Pilot Panenka může být propuštěn od policie

Mluvčí policejního prezidia Pavla Kopecká potvrdila, že Panenka je ode dneška zproštěn výkonu služby. Dodala, že bude-li věc vyhodnocena jako trestný čin, může Lessy rozhodnout o propuštění policisty ze služebního poměru. Pak by Panenka neměl nárok na výsluhy a čekal by ho soud, uvedla Prima. 

Prima připomněla, že Panenka šéfuje letecké službě více než deset let. Zároveň je jedním z pilotů, z vrtulníku tak pátrá po pohřešovaných lidech, sleduje ujíždějící řidiče a při dopravních nehodách dopravuje zraněné co nejrychleji do nemocnice.

Tagy: policie odvolání šéf letecka

Zdroje: ČTK