´Sebevrah´ strávil hodiny na sloupu na Hlavním nádraží

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Zhruba čtyři hodiny ve čtvrtek trávil na stožáru na pražském Hlavním nádraží údajný sebevrah. Jednalo se velmi pravděpodobně o stejného člověka, u kterého zasahovali záchranáři na východě Čech od pondělí už čtyřikrát.

Tentokrát na sloup vylezl po 13:00, sebevraždou nehrozil a nic nepožadoval. Před 18:00 dobrovolně slezl, policisté ho zadrželi a předali záchranné službě.

"Byl převezen na psychiatrické vyšetření," řekla mluvčí pražské policie Eva Kropáčová. Podle ní s ním dříve, než slezl, mluvil vyjednavač. 

Muž chtěl mluvit se stejnou vyjednavačkou

Na stožár muž brzy odpoledne vylezl zásoben jídlem a pitím a vyjednavače odmítl. Policie jej nechtěla sundat dolů násilím. "Zbytečně bychom ohrozili záchranáře. Sebevraždou nevyhrožuje ani nemá žádné požadavky," řekl zasahující policista. Prý chce jen na sebe upoutat zájem médií. 

Podle serveru Novinky.cz muž požadoval policejní vyjednavačku, se kterou už dříve komunikoval na Hradecku. 

Poprvé u muže zasahovali záchranáři v pondělí večer, kdy vylezl na střechu hlavního nádraží v Hradci Králové, v úterý dvakrát vyšplhal na nedaleký stožár osvětlení a ve středu chtěl údajně spáchat sebevraždu skokem ze stožáru na nádraží v Chlumci nad Cidlinou.

Tagy: policie nádraží sebevrah

Zdroje: ČTK