Sazka se připojí k žalobám na zrušení prodeje svého majetku

- Aktuality autor: Michal Polák

Společnost Sazka se ještě do Vánoc připojí k žalobám, které na zrušení prodeje majetku této loterijní firmy před časem podala Česká spořitelna a společnost Penta. Novinářům to dnes řekl nový předseda představenstva Sazky Karel Bouček, podle kterého vedení Sazky zároveň hodlá u soudu napadnout prohlášení konkurzu a prosadit restrukturalizaci loterijní firmy. Podle vedení Sazky byl totiž prodej skupinám PPF a KKCG zmanipulovaný a pro akcionáře Sazky nevýhodný.

"Jsme přesvědčeni, že pokud se ke stávajícím žalobám připojí i akcionáři Sazky, kteří v konkurzu přišli o celý svůj majetek, výrazně stoupne šance na dosažení obratu v celé kauze. Naším cílem je zrušit prodej Sazky a dosáhnout navrácení alespoň části podniku do rukou původních vlastníků, sportovních svazů," uvedl Bouček.

Nové vedení Sazky také plánuje napadnout rozhodnutí o prohlášení konkurzu na majetek Sazky, které podle Boučka bylo zmatečné. "Cílem je dostat se zpět do stavu, než bylo rozhodnuto o konkurzu Sazky a prosadit restrukturalizaci společnosti jakožto vhodnější variantu," dodal Bouček.

Cílem připravovaných právních kroků je podle něj prokázat, že rozhodnutí o konkurzu Sazky a následném prodeji podniku bylo zmanipulováno největšími věřiteli, a to skupinami PPF a KKCG. Bouček tvrdí, že toto rozhodnutí bylo také v rozporu s insolvenčním zákonem a bylo netransparentní. Právním zástupcem společnosti Sazka je advokátní kancelář Dunovská a partneři.

Ničeho se neobáváme

Mluvčí společnosti KKCG Dan Plovajko v reakci sdělil, že se firma avizovaných kroků představenstva Sazky neobává. "Rozhodnutí o konkurzu, stejně tak i prodej aktiv společnosti Sazka proběhl zcela v souladu se zákony České republiky, o čemž opakovaně již rozhodly soudy, stejně tak i Vrchní státní zastupitelství. Podávání žalob ze strany neúspěšných uchazečů nebo ČSTV se dalo očekávat, na situaci to ale nic nezmění. Tato kapitola je pro nás již uzavřená," uvedl Plovajko.

Nové pětičlenné představenstvo Sazky minulý týden zvolila mimořádná valná hromada loterijní společnosti. Podle místopředsedy představenstva Sazky Zdeňka Ertla ale byla valná hromada svolána neoprávněně a nekonala se podle stanov společnosti. Valnou hromadu svolal Český svaz tělesné výchovy (ČSTV), který je největším akcionářem Sazky. Předseda ČSTV Pavel Kořan dnes novinářům řekl, že mimořádná valná hromada byla svolána v souladu s obchodním zákoníkem i stanovami Sazky.

Loterijní byznys Sazky odkoupily skupiny PPF a KKCG, které patří mezi největší věřitele zkrachovalé společnosti. Sazka se do insolvence a následně do konkurzu dostala kvůli problémům se splácením úvěru na výstavbu pražské O2 areny. Akcionáři Sazky jsou občanská sdružení působící v tělovýchově a sportu. Tím největším je ČSTV.

Tagy: žaloba sázka PPF KKCG

Zdroje: ČTK