Sarkozy na mítinku s voliči schoval drahé hodinky, bál se krádeže?

- Aktuality autor: Nikola Velvarská

Francouzská média přistihla prezidenta Nicolase Sarkozyho, jak si na nedělním předvolebním mítinku při podávání rukou s příznivci raději sundal drahé hodinky a schoval je do kapsy. List Le Point si již položil otázku, zda to udělal ze strachu, aby nebyl okraden.

Záběry stanice i-Télé podle listu Le Nouvel Observateur ukazují, že při kontaktu s davem se Sarkozymu uvolnil na ruce řemínek od hodinek. A proto si je raději dal do kapsy.

Jde o hodinky značky Patek Philippe z bílého zlata v hodnotě 55.000 eur (1,36 milionu Kč). Dostal je od své nynější ženy Carly Bruniové v lednu 2008.

Před nedělním prvním kolem prezidentských voleb může tento incident Sarkozymu ještě znepříjemnit život. Odkazy na video se rázem dostaly do desítek francouzských webů.

Už v minulosti se poukazovalo na Sarkozyho zálibu v drahých a blýskavých věcech, což je všeobecně kritizovaný rys zbohatlíků. A v době, kdy v zemi pokračuje hospodářská krize a kdy rostoucí množství lidí má hlouběji do kapsy, to může mít negativní důsledek pro jeho už tak neustále se snižující popularitu.

Tagy: Francie Sarkozy hodinky mítink

Zdroje: ČTK